Az aura egy energiaburok, mely minden ltezt krlvesz egynenknt s kollektv szinten egyarnt. (Ahogy az emberi test tartalmaz nll ltezket (pl. sejteket), gy az ember is rsze egy nagyobb szervezetnek (nevezhetjk pldul istennek). Az egyes sejtek szemlyes aurja az ember aurjban tallhat, teht egyni s kollektv szinten is rszesei egy energiarendszernek.)
Az aurt az anyagi test s az azt krlvev energiatestek egyttesen alkotjk. Egyes rtegeit tradcinknt ms s ms elnevezssel illetik, s tbbflekppen bontjk.
0. Az aura legbels rtege az anyagi vagy fizikai test
1. Az ezt kvet az tertest
2. Az asztrltest
3. A mentltest
4. A legkls a kozmikus vagy isteni test
Ms feloszts szerint:
- anyagi test
- tertest
- asztrltest
- mentltest
- fels asztrltest
- fels tertest
- fels mentltest
- kozmikus vagy spiritulis test
Csakra neve; Szne; Bels elvlaszts mirigy
1. Koronacsakra (Fejtet, cscs);Fehr;Tobozmirigy
2. Harmadikszem csakra; Lila/Ibolya; Hipofzis
3. Torokcsakra; Kk; Pajzsmirigy
4. Szvcsakra; Zld; Csecsemmirigy
5. Napfonatcsakra (Solar Plexus); Srga; Hasnylmirigyek
6. Szakrlis (keresztcsonti) csakra; Narancs; Ivarmirigyek
7. Gykrcsakra (alap, bzis); Vrs; Mellkvese
Az aura rzkelsnek trtnete az emberisg ismert trtnelmnek hatrain tl, az idk homlyba vsz. A bibliai korszak, a termszeti npek, a kzpkori keresztny misztika, ms korok festi s szobrszai sugrz, csillog fnyessgknt jelentik meg az emberek, llatok, nvnyek krl. Amit a tisztnltk, mgusok, ltnokok, az rzken tli rzkels (ESP) birtokosai eddig is kpesek voltak rzkszerveikkel felfogni, most tudomnyos, egzakt vizsglatok ltal nyert bizonytst. Modern korunk kutati az aurt elektromgneses mezknt mrik minden llny krl. Az energiatvitelt s az auramrseket Magyarorszgon els zben a Prometheus TTV energetikai laboratriumban vizsgltk, mrtk s jelentettk meg. Vilgviszonylatban azonban az els aurafnykpet Nicola Tesle, a kivl fizikus, elektronikai kutat s tuds ksztette el 1891-ben! Ksbb kutatsait a Szovjetuniban kezdtk tovbbfejleszteni, a mlt szzad 60-as veiben. Ezeket az veket kveten az egsz vilgon elkezddtek a kutatsok, s napjainkban mr igen nagy pontossggal mrik a tudsok az aurt, - elssorban a klnfle egyetemek termszettudomnyi karain. A szzad utols vtizedben, a felgyorsult fokozott fejlesztsi trekvsek eredmnyeknt szletett meg az gynevezett AURA IMAGING PHOTOGRAPHY, amely elsknt tette lehetv, hogy a vizsglt bioenergia mez szabad szemmel is lthatv vljk.
Mit lehet megtudni az aurafnykpbl?
A klnfle sznek legklnflbb sznkombincii, melyek az AURA IMAGING mdszerrel mrhetv vlnak, illetve egy megfelel polaroid rendszer kzbeiktatsval lthatkk, st aurafot formjban rgzthetkk vlnak. A vizsglt szemly aurafotja valamint rzelmi, szellemi llapota, s viselkedsi formi kztt szoros kapcsolat - matematikai nyelven korrelci - ll fenn. A fenti fot sznei a lefnykpezett szemly klnfle minsgeit, tulajdonsgait s mentlis llapott tkrzik. Az aurafnykpezs gyakorlata, eszkzei (pl. Kriln mdszer, Aura Camera 3000, stb...) kt rzkel - mint input szenzor - segtsgvel mri a vizsglt alany gynevezett biofeedback paramtereit. A mrt rezonanciapontok a szervezet egszvel llnak kapcsolatban. Az emberi szervezettl kapott - nem tudatos - informci vizulis talakts utn sugrz, sznes energiamezknt jelenik meg a polaroid fnykpen.
Az aurafnykpek rtelmezse
Az optikai spektrum minden szne klnfle minsgekre, tulajdonsgokra utal. A kvetkez lersok segtsget nyjtanak egy aurafnykp alaprtelmezshez. Igen fontos figyelembe venni, hogy nem csupn az aura szne, hanem formja is lnyeges informcis alap, amely lnyeges szerepet kap az rtelmezs sorn csakgy, mint a bal s jobb oldal kztti klnbsgek. A jobb oldalon lthatak a frfias - aktv - extrovertlt, mg a bal oldalon a nies - passzv-introvertlt minsgek.
- Vrs
Aktivitst, ert, akaratot jell. Nagyon aktv, dinamikus energia, a kihvsok, a harc, a vltozs, a fizikai megvalsts szne, trelmetlensget, knyszert ert mutat. Az olyan ember, akinek sok vrs szn tallhat az aurjban, rzelmileg tlfttt, szenvedlyes, esetleg stressz hatsa alatt ll. A vrs kifejezhet dht, haragot, vagy utalhat tlhajszoltsgra is.
- Narancssrga
Az aktivits s a gondolkods kombincija. Feszltsget, a felfedezs rmt, letert, izgatottsgot, lnksget jell. A vilgos narancssrga vidmsgra, pozitv gondolkodsra, s btorsgra utal. A sttebb, barns narancssrga tlterheltsgre, fradtsgra, fltkenysgre, a konkurencitl val flelemre, becsvgyra, mohsgra vagy a gygyszerek szedsre, illetve dohnyzsra utal.
- Srga
Az intellektus, az rtelem ltal trtn megismers szne. Azt mutatja, hogy az illet szellemi tevkenysggel van elfoglalva, olvas vagy tanul. A vilgossrga szn vidm kedlyre s rmteli felismersekre utal, a homlyos-srga ezzel szemben megerltetst, irnytsi vgyat, befolysolhatsgot, egoista gondolkodsmdot mutat, tovbb azt is jelzi, hogy az illet fl elfogadni valamit, s az azzal kapcsolatos rzelmeit kimutatni.
- Zld
A kzppont szne. J szndkot, bartsgot, egyttrzst, kiegyenslyozottsgot, termszet kzelisget, nylt kommunikcit, letrmt jell. A trkiz-zld gygytsra enged kvetkeztetni. A mlyzld gyakorlatiassgra, rugalmatlansgra vagy anyagi kzpont gondolkodsra, mg a sttzld nz, msokat kihasznlni akar magatartsra utal.
- Kk
A bels nyugalom, a biztonsgrzet, a felebarti szeretet, a mly trelem s az elgedettsg szne. A homlyos-kk visszafogottsgra, introvertltsgra, a valsgtl val elmenekls vgyra, depresszira utal.
- Ibolyaszn
Spiritulis vltozst, transzformcit, befogad kszsget, rzkenysget, intucit, befel figyelst mutat, ugyanakkor arra utal, hogy az illet a htkznapi problmkra is inkbb misztikus jelleg megoldsokat keres. A magentba hajl ibolya a magasabb idelok erteljes gyakorlati tltetsre val kszsget jelzi. A lila a nem anyagi jelleg dolgok mly szeretetrl tanskodik. A szrks-lila rejtzkdsi vgyat mutat.
- Fehr
A mg meg nem nyilatkozott, vagyis a rejtett llapotok szne. A fehr visszatkrz, visszaver minden kvlrl jv ingert. Olyan, mint egy vdpajzs, mely sok energit tartalmaz. A tiszta, fehr httr, ms sznek mgtt az illet magasabb frekvencijra utal.
Az aura rzkelshez, elsdlegesen az tertest megpillantshoz nyugodt, feszltsgektl mentes llapot s kezdetben flhomly s egy msik szemly szksgeltetik. Krd meg a segtdet, hogy lljon egy egyszn fal el (lehetleg egyszn ruhban, hogy a mintk s a sznek ne vonjk el a figyelmedet), tled kb. 2-3 mterre. gy nzz r, mintha egy mgtte kb. 1 mterre lv pontot fixlnl, mikzben t (is) ltod. Az aura a legersebben a fej krl s a vllaknl, vagy a kezeknl, elssorban a tenyrcsakrnl rzkelhet a legersebben. rdemes elszr ezeket a terleteket figyelni. Pr msodperc elteltvel krvonalazdik egy felhszer derengs, az tertest. Ez knnyedn lthat a fizikai lts segtsgvel, m a tovbbiakkal kicsit nehezebb a helyzet. Lehet, hogy felfigyeltl mr arra, hogy bizonyos emberek mellett jl vagy rosszul rzed magad, fggetlenl attl, hogy akr komolyabban megnzted vagy ismerted volna korbban. Belekerlve az illet aurjba, 'meglttad' az asztrlis s mentlis rtegeit, amikre sztnsen reagltl, feltltdtl, esetleg lemerltl tle. Ids, beteg emberek mellett rezhetted azt is, hogy zsibbadni kezdenek a kezeid, esetleg a tenyeredben vagy az ujjaidban melegsget tapasztaltl. Ahogy a legyenglt aura tallkozik egy ers, feltltdtt szervezettel, automatikusan rkapcsoldik, mg akkor is, ha annyira 'lyukas', hogy kptelen a hosszabb tv feltltdsre.
A lts teht ezen a skon mr kezd egyenrtk lenni az rzssel, hiszen az asztrlis rtegrl van sz. Ahogy egyre feljebb haladunk, gy olvadnak ssze az egyes rzkszervek. Mr nem lts, nem rzs, nem logika, hanem tuds. s mgis mindezek sszessge. Az asztrltest rzkelse csukott szemmel is trtnhet, br az sem szokott zavar lenni, ha nyitva van. rdemes akkor gyakorolni, amikor mr adott egy helyzet, egy pozitv vagy negatv rzs valakivel kapcsolatban, akinek az aurjval rintkezik az energiarendszered.
Amikor az rzs felmerl, tudatostsd, igyekezz meghatrozni a milyensgt, az irnyultsgt. Azt, hogy Te indtottad-e el a sugarat, azaz tlkeztl a ltottak alapjn, vagy csak fogadtad a berkez informcikat.
A tovbbi rtegek rzkelse mr sok gyakorlst, tapasztalatot s nismeretet ignyel, hiszen amit nmagadban nem ismersz kellokppen, azt msban sem tudod mg megtallni s rtelmezni.
A mentlis rteg megfigyelse a legegyszerbben akkor trtnhet, amikor egy eladt figyelsz, aki ppen koncentrl, mikzben ersen sugrozza is ki az informcit, amit t akar adni a hallgatsgnak.
A kozmikus rteg megtapasztalshoz azonban mr szksges a 'magasabbrend' mgia ismerete. A tudatostott egysglmny, a 'Minden' megrtse csak az egyik plusa ennek a rtegnek. A msik a 'Semmi' befogadsa, az 'n' olyan mrtk sszehzdsa s kiterjesztse, amihez eljutni csak az alsbb skok megismerse utn lehetsges.
|