Mgia in the music
"Rges-rgen egy vad vilg gyermeke, belefradva az rks
kzdelembe, fejt egy kopr szikla htnak vetve, lehunyt szemmel
hallgatta a termszet nekt. Figyelte a tenger megnyugtat
morajlst, a szl sejtelmes susogst a lombok kztt, az risi
erkkel jtsz mennydrgst, az llatok neszezst s a tbbi hangot,
mely mind a vilg szmtalan rejtlyt suttogta vagy kiltotta a flbe.
Ksbb mr nem csak hallotta ezeket a "dallamokat", hanem felismerte
a bellk rad energikat, az ltaluk kzvettett s elidzett
rzseket, gondolatokat. Egy szp napon arra bredt, a hangokat
megfelelen felhasznlva is kpes a hatalmas erk fellesztsre s
hasznlatba vtelre. Tudta, ezek mind lnek benne is, csak a
megfelel harmnikat kell megtallnia, hogy felsznre trjenek az
elfelejtett vagy soha sem ismert energik.
Miutn a krnyezetben tallhat anyagokbl dallamok ltrehozsra
alkalmas eszkzket ksztett, elkezdte a termszetben hallott
zajokat, zrejeket utnozva egysges egssz formlni a hangokat.
Egy vills fagra kifesztett llatbrt botokkal tgetve utnozta a
mennydrgs robajt, vkony inakat pengetve jtszotta el az
escseppek tnct a leveleken s ndszllal idzte fel a szl svtst."
Srknyok mgija
A Gagrine az arany srkny. A dli irny tartozik hozz (kelta nyelven
Deas vagy Deis), eleme a Nap (Gran).
Gagrine segt megrteni az embereknek az id termszett. Az id
mrse az sidk ta a Nap jrshoz kapcsoldik, a nappalok s
jszakk vltakozshoz. Az vet is az adja meg, mg a Nap krljrja
a Zodikus egszt.
Az arany srkny nagyon sok tudst kpes tadni az emberisgnek: az
rk fiatalsg titkt, azt, hogy hogyan mrjk az idt sajt, bels
rtkeink s rzkeink szerint, s gy kpesek legynk irnytani sajt
sorsunk. Aki felismeri magban az rk rtkeket, az rkk fiatal
marad - tantja Gagrine.
Napmeditci, avagy a Mag Gyakorlata (Paolo Coelho: Egy mgus
naplja c. mvbl):
Trdeljnk magzati pozciba, mlyen elre hajolva. Laztsunk.
Llegezznk nyugodtan s mlyen.
rezzk, hogy kicsiny mag vagyunk, amelyet a fld puha knyelme lel
krl. Minden meleg s kellemes. A mag alszik, nyugodt az lma.
Hirtelen egy ujj megmozdul. A rgy nvekedni vgyik. Lassan kezdjk
el mozgatni a karjainkat, azutn a testnk emelkedik, s emelkedik,
egszen addig, amg a sarkunkra nem lnk fel. Most lassan, nagyon
lassan kezdjnk el felemelkedni, s a talajra trdelni.
Elrkezett a pillanat, hogy a rgy teljesen a felsznre trjn. Lassan
emelkedjnk felfel, az egyik lbunkat a talajra helyezve, aztn a
msikat is, kzdve az egyenslyveszts ellen, ahogyan a rgy kzd,
hogy teret nyerjen. Vgre a lbunkra lltunk. Kpzeljk el a mezt
krs-krl, a napot, a vizet, a szelet s a madarakat. Egy rgy, amely
nvekedni kezd.
A karunkat lassan emeljk az g fel. Azutn nyjtzzunk egyre
jobban, egyre tovbb, mintha el akarnnk rni a hatalmas Napot. A
testnk kezd elmerevlni, az izmok megfeszlnek, mikzben rezzk,
hogy a rgy egyre n, n, nvekedik, s hatalmass vlik. A feszltsg
egyre fokozdik, egszen addig, amg fjdalmass, elviselhetetlen
vlik. Amikor mr nem brjuk tovbb, kiltsunk egyet, s nyissuk ki a
szemnket.
Informci alapon -a mgia-
A mgikus vilgkp szmtalan mdszerrel, elmlettel s gyakorlattal megkzelthetõ. Jelenleg egy viszonylag j elmletet szeretnk bemutatni, az informci alap mgit.
Minden tradci ltrehozta a maga technikit, a smnok (ltalban hallucinogn nvnyek fogyasztsval) termszetszellemeikkel tallkoznak, msok ritulis mgit ûznek, meditlnak, vagy a kozmikus energit hasznljk gyakorlataik sorn. Az informci alap mgia a kosszal, a fraktlokkal, a mtrixszal s elsõsorban adatokkal dolgozik.
A mgia elmletben a hrom trbeli kiterjeds csak az idõ fogalmval egytt rtelmezhetõ. Ha nmagban vizsgljuk ezt a dimenzit, egy a mltbl a jvõ fel tart Jelent kapunk, azaz egy kiterjeds nlkli pontot, mely egyfajta hrtya, vagy freglyuk (Daath) a mlt s a jvõ kztt.
A Jelen megfigyelse egy nmagbl kiindul folyamat. Ebbõl a nzõpontbl vizsglva, a pont mindig a kzppontban, azaz a rendszer 0 pontjban, a nulla dimenziban (Semmi) ll. Ezt, mint egy fnyudvar, krbeveszi az elsõ dimenzi, azaz a jelenpont mltja (Idõ), vagyis az emlkei. (A Karma olyan, mint egy kr vagy kerk, amin haladva az ego ’elõredoblja’ a mltjt, a flelmeit, tapasztalatait, s azokat vizsglja meg jra, egszen addig, ameddig mr kpess vlik arra, hogy teljessgben tlje s elengedje mindet a jelenben. Ekkor a kerk ’kllõjn’ eljut a kzppontba, s azon, mint egy kapun tlp egy kvetkezõ dimenziba.)
Ha egy kiterjedssel rendelkezõ Ltezõ szemszgbõl vizsglunk egy msik, szintn kiterjedssel rendelkezõ objektumot, azt tapasztalhatjuk, hogy a sajt Jelen csak nmagban, bell rtelmezhetõ, hiszen az õket elvlaszt tvolsg (Tr) mindig csak az n-t krlvevõ mlt tert, azaz a fnyudvart kpes rzkelni. Minl kzelebb vannak egymshoz, annl kzelebbi mltba kpesek beleltni.
Ebbõl kvetkezõen ahny ltezõ, annyi Jelennek kell lennie. Mivel minden Jelen a nulladik dimenziban, azaz az idõtlensgben ’ltezik’, ahol nincs tr sem, azt mondhatjuk, egy helyen ’nem lteznek’, pontosabban Egy Ltezõ (’Isten’) egy Jelenpontjrl van sz nmaghoz viszonytva. Ennek a jelenpontnak (Egy) az ntudatra bredse (’n vagyok’), nmagba fordulsa (’megkettõzõdse’) teremti meg azokat a falakat, melyek elklntik, miltal ltrehozza a nemlt ms, az ego falain tlra szorult pontjait. Ez az elklnls felttelezi, hogy az egyes jelenek nmagukhoz viszonytva ms s ms tapasztalatokat szereznek, gy a sajt jelenk s mltjuk kztt ms s ms tvolsg alakul ki, ami azt eredmnyezi, hogy egymshoz viszonytott tvolsguk is klnbzõ lesz.
A kosz az ressg vagy Semmi llapota, melyben vgtelen szm Jelenpont (0. dimenzi) ’ltezik’, amik egyms, s ezltal az õket krlvevõ mlt felismerse ltal hozzk ltre a teret. A kint s a bent elklnlse felttelezi, hogy a Ltezõ mr nem csak nmagt, hanem ms ltezõket is szemllhet, amik klnbzõ vltozsokat okoznak benne, hatnak r. Ms ltezõkhz kpest felismer irnyokat, sebessget, s mozdulatlanbl mozgv vlik.
Azltal, hogy a Jelen (Tudat) elklnlt, elvesztette ’kiindulsi helyt’, tkletessgt, egysgt, vagy õsllapott, gy kiszmthatatlann, instabill vlt, hiszen ms Jelenek (klvilg) hatsa, egymssal val kapcsolataik (amikor az egyik Tudat fnyudvara elri a msik Tudat Kzppontjt) ksztetik vltozsra, akr klsõ, akr belsõ folyamatknt. Amikor az egyik Tudat elri egy msik hatrait, annak szemszgbõl sodrdni kezd, irnyt vltoztat, mg nmaga szmra tovbbra is ll. Ez a pontatlansg, nem tkletessg vletlennek nevezhetõ, s kiszmthatatlann, elõrejelezhetetlenn teszi a folyamatot (Karma).
A kt Tudat kztti kapcsolat nem tudatosan irnytott, azaz vletlennek nevezhetõ sodrdsa, mozgsa teszi visszafordthatatlann az idõt. Minl nagyobb tudatossggal rendelkezik az n, annl kevsb akarja megfordtani, hiszen felismeri, hogy az idõ csak Jelenpontokbl ll, miltal egyre kzelebb kerl a Forrshoz.
A Jelen folyamatos Mltt vlsa, nmagba fordulsa spirlis plyt eredmnyez, mikzben mgis nmaga marad (gmb). Rtegeket hoz ltre, melyek egymshoz kpest elcsszva jelennek meg. A Tudat (Tipheret) ltrehozza a Tudatalattit (Yesod), majd az Anyagot (Malkhut) de mindig egy szinttel alatta vagy felette (benne vagy krltte).
A mtrix legegyszerûbben egy trbeli ngyzetrcsknt kpzelhetõ el, melynek csompontjai a Jelenpontok, s a rcshl azok mlttere. Az informci alap mgia lnyege a sajt kzppont megtallsa, s az informci mlttren, vagyis a ngyzetrcson val tkldse egy msik Jelenpont szmra (vagy az informci minl teljesebb fogadsa).
A mtrix tere maga az energia, akr sszesûrûsdtt, akr irnyultsggal rendelkezõ formjban vizsgljuk, egy ’anyag’ klnbzõ megnyilvnulsaiknt, de vgeredmnyben egysgknt rzkeljk.
Akr kifel, akr befel figyelnk, mtrixot ltunk. Kifel nzve felismerjk, hogy csak egy mtrix egyik csompontja vagyunk, befel nzve tudjuk, hogy mi vagyunk a mtrix.
Az informci alap mgia a Hex-en (6) keresztl tovbbthat. A mtrix egy csompontja hat irnyultsggal rendelkezik, azokon keresztl tartja a kapcsolatot a tbbi Jelenponttal. A jobbra, balra, fel, le, elõre, htra nzõpont krdse, az elnevezs az ego szemszgtõl fgg.
Az egynen bell zajl folyamatban a fizikait a jobbra, balra, az asztrlist az elõre-htra, mg a mentlis hatst a fel–le kpviseli. Amennyiben ms szemly vagy objektum a mgia ’clpontja’, gy minden esetben a mentlis, azaz a fel-le csatornn tramoltatott, az elõre-htra (asztrlis) csatornn kiadott, s a jobb-bal (fizikai) ltal kzrefogott, vagy megtartott energirl van sz. A hrom egymsra plõ sk a mtrixban vrs, zld s kk sznknt jelentkezik.
A tudatos hex maga a csompont, s az azon kiraml energia vagy informci. Adattartalma a mgus aktulis, vagy mr felsznre hozott tudsbl pl fel. A nem tudatos hex a krlmnyek, azaz a ms csompontok ltal gerjesztett energiaramlsra adott ntudatlan, sztns vlasz.
Ahhoz, hogy a hex a megfelelõ hatst rje el, tudatoss kell vlnia. A nem megfelelõ adattartalom elkldse s ms hexek ltal (szintn sztnsen) kiramoltatott energia visszaverse nem szablyozott vlaszreakcikra ksztetheti a msik felet.
A kt hex kztti adatkzvettõ csatorna a mtrixban egyszerre csak az egyik irnybl raml energia szlltsra kpes adatveszts nlkl. Amennyiben kt klnbzõ informcitartalm hex tallkozik egy csatornban, akkor az ’aktvabb’ hatsa rvnyesl, mg a ’passzvabb’ bepl a msikba, felveszi annak irnyultsgt s visszafordul.
Fehr vagy fekete?
A mgia nem fehr, vagy fekete, sajt clja mindig fgg a mgtte ll egyn cljaitl. Fehr-nek hvja a szakirodalom a segt, pozitv indttats mgikus praktikkat, mg az ncl, sokszor komoly anyagi htter, erszakos s negatv mgit feket-nek. Maga a vilg is mgia, sokunknak mg a fizika s a matematika eredmnyei is ebbe a kategriba tartoznak. A mai ember azonban a mgit automatikusan a varzslattal, st a negatv tlts hasznlatval azonostja csu- pn. Hajlamosabbak vagyunk teht a fekete praktikkra? A jv tlthatalansga s az ember alapvet flelme- inek megnyilvnulsai megnveltk a fekete mgia irnti keresletet.Ugy tnik, a flelem energii ersebbek, mint a szereteti.Ksznhetjk ezt a tendencit elssorban a mdiknak, a filmgyrtsnak, a felgyorsult letnek. A fehr mgia hrjai finomabban, lgiesebben szlnak,rzkelskhoz hatrozottan t kell lpnnk a mindennapi let vastag szrit, lelki szemeink eltt a szeretet vzijt fenntartva. |